Barvy na dřevo i kov | www.profimalby.cz | Brno a okolí

Barvy na dřevo i kov

Barvy na dřevoOlejové: Jde o disperzi pigmentů a plnidel v pojidle z vysychavých olejů s přídavkem sušidel a aditiv. Jsou sice odolné, ale dlouho zasychají. Ředí se ředidlem S 6006.
 
Syntetické: Jedná se o disperzi pigmentů a plnidel v roztoku alkydové pryskyřice a organických rozpouštědel s přídavkem aditiv. Dnes vytlačily barvy olejové, protože rychleji zasychají. Jde o nejpoužívanější barvy vůbec. Používá se také ředidlo
S 6006. 
 
Nitrokombinační a nitrocelulózové: Oba typy jsou rychle schnoucí barvy většinou pro vnitřní použití. Dají se brousit a leštit, neodolávají působení rozpouštědel a slunečního záření. Ředí se ředidlem C 6000. 

Vodou ředitelné: Známé jsou též jako akrylátové. Tvoří je pigmenty a plniva ve vodní disperzi styren akrylátového polymeru s přísadou aditiv. Tyto barvy v provedení na kov obsahují antikorozní pigmenty a inhibitory koroze. Vyrábějí se jak pro vnější, tak i vnitřní prostředí, lze je použít k nátěrům dřeva, dřevovláknitých a dřevotřískových desek, oceli opatřené základním nátěrem, pozinkovaných a hliníkových plechů, betonu, eternitu, zdiva apod. Vyznačují se dlouhodobou odolností, vysokou kryvostí a rychlým zasycháním, nesnášejí však nízké teploty a zmrznutí. 

Dvousložkové: Tyto barvy sestávají ze dvou látek, jejichž smícháním dojde k procesu polymerace. Výsledkem je velice tvrdý a odolný nátěr. Nejčastější jsou dvousložkové barvy epoxidové, polyesterové a polyuretanové. Práce s nimi je náročnější: při míchání je zapotřebí dodržet přesný poměr obou složek, jinak se směs nevytvrdí; zároveň je třeba pracovat při teplotě minimálně 15°C.


malíř pokojů PageRank Toplink - katalog odkazů Odkazy / links  2018©www.mk33.net
Malířství Brno, malování pokojů Brno, malířské práce Brno, malby Brno, malování bytů Brno, Malíři Brno, malíři pokojů Brno. úklid po malování Brno, malování, vymalovat, malíři, vnitřní malby, malby pokojů, malby bytů, malování kanceláří, malování primalex, výmalby, levné malby, vymalování bytu, moderní malování, barvy v bytě, úklid po malování, úklid Brno, barvy v bytě, malby ceník, malíři ceník, Natěračské práce Brno, natírání, lakování,natěračství Brno, nátěry dřeva, Brno, natírání dveří, nátěry oken, nátěr fasády Brno, nátěry fasád, fasády, nátěry střech, Stříkané tapety, variopaint, nástřik gota. Malby nátěry Brno, malířství a natěračství Brno, vzorník barev.