Benátský štuk | www.profimalby.cz | Brno a okolí

Benátský štuk

Benátský štuk je speciální dekorativní technika která je synonymem prestiže a elegance v interiéru dodává dojem luxusu a výjimečnosti.

Benátský štukHistorie benátského štuku sahá až do starověkého Říma, kde vyvinuli směs vápence a drceného mramoru, která, je po vytvrdnutí velmi odolná jak vůči vlhkosti, tak proti plísním. Velmi populární se tato technika stala v období Italské renesance. V Benátkách v té době působil vynikající architekt Andrea Palladio (1508-1580), který začal v benátských palácích 16.století tuto prastarou techniku římského štuku hojně používat. Pravděpodobně od té doby je technika známa jako benátský štuk.
Technologickými změnami prošel až ve 20.stol., kdy se zjednodušila jeho aplikace díky moderním materiálům z původně sedmivrstvého na třívrstvý.

Benátský štuk

Stejně jako před staletími, se mramorové štuky nejvíce využívají v reprezentačních prostorách, kde navozují dojem výjimečnosti a luxusu. Svým reprezentativním vzhledem se benátský štuk stává nepřehlédnutelnou součástí interiérů a exteriérů restaurací, bank, divadel, hotelů, ale i obývacích pokojů, kuchyní, hal nebo schodišť.

Benátský štuk je vedle nesporné exkluzivity také praktický - na hladkém povrchu se nedrží prach a je v podstatě bezúdržbový. Narozdíl od skutečného kamene, nezatěžuje tenkovrstvý štuk nosnou konstrukci objektů. Velkou výhodou této technologie je možnost kopírovat téměř jakýkoliv tvar a jakkoliv členitý podklad (sloupy, oblouky, výklenky, dekorační lišty apod.) Benátský štuk lze aplikovat i v místech s vyšší relativní vlhkostí jako je třeba koupelna či sauna. V těchto prostorách je však nutné povrch štuku ošetřit ochrannou vrstvou vosku, která zvyšuje vodo-odpudivost a usnadňuje údržbu.

Benátský štuk

Samotný proces nanášení benátského štuku se skládá ze tří fází, které jsou nutné od sebe oddělit několikahodinovými pauzami pro ztuhnutí. Podkladovou zeď je nutno vytmelit a po zaschnutí vybrousit. Na takto připravený povrch se nanáší podkladová vrstva štuku, který zde funguje jako impregnace. Na tuto vrstvu se poté nanáší finální požadovaná barva, která po zaschnutí a vyleštění dokonale imituje antické dekorace s mramorovým efektem.Umělý mramor lze od přírodního rozeznat tím, že vytváří souvislou plochu beze spár. Nespornou výhodou benátského štuku je že po určitých úpravách se dá aplikovat na různé druhy podkladu (štuková omítka, beton, sádrokarton, dřevo, kov, PVC atd.).

Benátský štuk Benátský štuk
Benátský štuk Benátský štuk

Námi realizované benátské štuky provádíme nejčastěji materiálem RAFFAELLO DECOR STUCCO firmy OIKOS, ceny se pohybují od 850,-Kč/m2malíř pokojů PageRank Toplink - katalog odkazů Odkazy / links  2018©www.mk33.net
Malířství Brno, malování pokojů Brno, malířské práce Brno, malby Brno, malování bytů Brno, Malíři Brno, malíři pokojů Brno. úklid po malování Brno, malování, vymalovat, malíři, vnitřní malby, malby pokojů, malby bytů, malování kanceláří, malování primalex, výmalby, levné malby, vymalování bytu, moderní malování, barvy v bytě, úklid po malování, úklid Brno, barvy v bytě, malby ceník, malíři ceník, Natěračské práce Brno, natírání, lakování,natěračství Brno, nátěry dřeva, Brno, natírání dveří, nátěry oken, nátěr fasády Brno, nátěry fasád, fasády, nátěry střech, Stříkané tapety, variopaint, nástřik gota. Malby nátěry Brno, malířství a natěračství Brno, vzorník barev.