Malování kuchyně | www.profimalby.cz | Brno a okolí

Malování kuchyně

Kuchyně je opravdovým srdcem našeho domova, důležitá místnost kde obvykle začíná náš den. Patří k pokojům v bytě, kde strávíme hodně času. Ať už při vaření pokrmů nebo při vychutnávání si ranní kávy. Pro všechny členy rodiny je vkusně zařízená a útulná kuchyně velice důležitá.

Na rozdíl od malování ložnice můžeme být v kuchyni s odstíny mnohem smělejší. Nemusíme se bát barev, jako je oranžová či červená, protože právě v kuchyni je energie žádaná. Je důležité, aby kuchyň dokázala nabudit a pozitivně naladit.

malovani-kuchyne   malovani-kuchyne   malovani-kuchyne

Při výběru vhodné barvy do kuchyně, musíme také však myslet na její velikost a proporce. Nezapomínejte při malování kuchyně na důležitou zásadu, že se sytými a výraznými odstíny v případě malých kuchyní nakládejte opatrně. Protože hrozí, že by už tak malí prostor působil ještě více stísněně. Třeba panelákové kuchyně mají málo volných ploch k vymalování, zde je lepší zvolit spíše světlejší odstíny. Při malování panelákové kuchyně určitě také nic nezkazíte neutrální bílou barvou, prostor se pak dá oživit barevnými doplňky.

Tendence propojování interiérů pozvednul kuchyň z místnosti pracovní na společenskou. Kuchyně spojená s obývacím pokojem či jídelnou bývá zpravidla větších rozměrů, proto se určitě nemusíte obávat ani výraznějších tmavších odstínů. Pro všechny velikostí kuchyní však platí, že konkrétní odstín vybrané barvy volte s ohledem na vybavení. Je-li kuchyňská linka výrazné barvy, nesmí ji malba přebíjet svou sytostí, máte-li spíše nenápadný a světlý nábytek, můžete volit sytější tóny. Čím větší, otevřený a světlý máte prostor, tím výraznější barvy si můžete dovolit.

malovani-kuchyne   malovani-kuchyne   malovani-kuchyne

A jaké barvy jsou pro vymalování kuchyně doporučovány? Za velice pěknou kuchyňskou barvu se považuje žlutá, která je pozitivní a prakticky se hodí téměř ke všemu. V kuchyni ale můžeme být mnohem odvážnější, nebojte se výraznějších barev jako je svěží zelená, oranžová, fialová nebo červená – všechny tyhle barvy, pokud je nanesete s rozumem třeba jen na jednu stěnu, vám v kombinaci s bílou vytvoří útulnou kuchyň, ve které je potěšení snídat i večeřet. Malování Kuchyně je třeba podstoupit častěji než u ostatních místností v bytě, protože extrémně zatěžované tím, že se zde pravidelně vaří. Stejně jako při malování dětského pokoje se z praktického hlediska doporučujeme použít omyvatelné barvy.

 To jak vymalovat kuchyň je v první řadě otázka osobního vkusu. Nemusíme při malování kuchyně podléhat nejnovějším módním trendům, podstatné je, abychom se v Kuchyni my sami cítili dobře.

 

malovani-kuchyne   malovani-kuchyne

 

Malba kuchyně žlutou barvou – kuchyň rozzáří a opticky zvětší, o žluté barvě se také říká, že stimuluje chuť k jídlu, žlutá dále pomáhá při depresi a zlepšuje náladu. 

Malba kuchyně oranžovou barvou - je také vhodná pro kuchyni a jídelnu, protože vyvolává pozitivní a příjemné pocity, povzbuzuje chuť k jídlu i ke komunikaci.

Malba kuchyně Zelenou barvou - dodá naší kuchyni svěží a přírodně zdravý vzhled, což také napomůže zdravějšímu stravování

Malba kuchyně červenou barvou -  podporuje metabolizmus, červená v malé místnosti může působit stísněně. V kuchyni se doporučuje spíše jako barva doplňková

Malba kuchyně hnědou barvou - umocňuje komfort a štěstí, proto jsou světle hnědé tóny do kuchyně i jídelny velmi vhodné.

Malba kuchyně modrou barvou - studená barva, jejíž působení v kuchyni ne každému vyhovuje. Jako doplňková barva k modré je nejlepší oranžová, červená nebo žlutá, která Kuchyni oživí a proteplí.

 

 malíř pokojů PageRank Toplink - katalog odkazů Odkazy / links  2018©www.mk33.net
Malířství Brno, malování pokojů Brno, malířské práce Brno, malby Brno, malování bytů Brno, Malíři Brno, malíři pokojů Brno. úklid po malování Brno, malování, vymalovat, malíři, vnitřní malby, malby pokojů, malby bytů, malování kanceláří, malování primalex, výmalby, levné malby, vymalování bytu, moderní malování, barvy v bytě, úklid po malování, úklid Brno, barvy v bytě, malby ceník, malíři ceník, Natěračské práce Brno, natírání, lakování,natěračství Brno, nátěry dřeva, Brno, natírání dveří, nátěry oken, nátěr fasády Brno, nátěry fasád, fasády, nátěry střech, Stříkané tapety, variopaint, nástřik gota. Malby nátěry Brno, malířství a natěračství Brno, vzorník barev.