Malování ložnice | www.profimalby.cz | Brno a okolí

Malování ložnice

Ložnice je místo určené k odpočinku a hlavně tomuto účelu je nutné ji přizpůsobit i výběr barev. Jak vymalovat ložnici, abychom vytvořili dokonalé zázemí pro odpočinek? Pro malování ložnice platí více než pro kteroukoliv místnost v bytě, že zvolené barvy by nás měly uklidňovat, působit relaxačně a tím nás připravit na poklidný a ničím nerušený spánek.

Paradoxně, k ostatním pokojům v bytě, určitě neuděláte chybu, když ložnici vymalujete bílou barvou a prostor doladíte barevnými doplňky. Bílá totiž působí čistě a velice klidně. Barevné doplňky (povlečení, závěsy, koberečky), lze lehce vyměnit a jednoduše tak měnit atmosféru pokoje podle nálady. Barvy vybrané pro vymalování ložnice především souvisí s osobními preferencemi, přesto ale existují jistá specifika jednotlivých barev, které je dobré pro dokonalý výsledek zohlednit. Malba ložnice by především měla působit klidně, protože pouze sladěná ložnice vyvolává pocit jistoty a pohodlí.

 

malovani-loznice malovani-loznice
malovani-loznice malovani-loznice

 

Moderní pojetí malování ložnice sází na výběr dvou barev, z nichž je jedna hlavní a druhá doplňková. Zajímavé barevné kombinace se opírající o neutrální základ jako je zmiňovaná bílá, béžová, smetanová, sv. okrová, sv. šedá, nebo kávová. Do kombinace s modrou, zelenou či fialovou.  Naopak vyvarovat bychom se měli velmi tmavých odstínů do ložnice běžných rozměrů, prostor tak působí stísněně. Také je dobré se vyvarovat sytě červené či reflexně oranžové, které jsou zase příliš rušivé, a pro odpočinek nevhodné.

Je známá věc, že světlé jemné odstíny místnosti zvětšují a prosvětlují. Naopak syté odstíny  je vhodné použít na zvýraznění menších ploch, protože jinak nám mohou prostor zmenšit. Při vybírání barevného rozložení do ložnice je také možné držet se pravidla, které nastavuje poměr odstínů v ložnici, kdy 60% tvoří bílá malba, 30% pastelová barva a 10% sytý odstín.

 

malovani-loznice malovani-loznice
malovani-loznice malovani-loznice

 

Barevnou výmalbu ložnice je důležité správně skombinovat i se stávajícím nábytkem a bytovými doplňky. Například zelená a všechny její odstíny se dají kombinovat s dřevěným nábytkem. Fialová v tlumené variantě zase dokáže vytvořit pozadí pro vyniknutí obrazů nebo zajímavých kusů nábytku. V sytém odstínu zase navozuje ložnici luxusní dojem. Modrá je chladná, navozuje klid a je jako stvořená k bílému nábytku.

Pokud však v menší ložnici dominuje tmavá šatní skříň a světlá podlaha je lepší to s barevnými kombinacemi raději nepřehánět a volit jednobarevné provedení.  

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli barevnou kombinaci, volte pro malování ložnice, malování obývacího pokoje nebo malování kuchyně takové barvy, s kterými vám bude dlouhodobě příjemně. Pouze barvy, které rádi nosíte a na které se rádi díváte, Vám budou v interiéru Vašich místností opravdu vyhovovat.

 

Barvy do ložnice 

Malba ložnice světle modrou - ložnicová klasika, která uklidňuje a rozšiřuje malé prostory. Vyvolává pocit chladu a zklidnění. 

Malba ložnice světle zelenou - je uklidňující, působí proti stresu. Působí svěžím dojmem a s dobře zvolenými doplňky je v zelené ložnici velmi útulno. 

Malba ložnice světle fialovou - chladná, elegantní modernější varianta světle modré dobře působí zvlášť v odstínu lila a jeho kombinaci s dřevěnými nebo bílými doplňky a nábytkem. 

Malba ložnice červenou barvou - podněcuje emoce, žár, vášeň, lásku i cit. Vhodná je do ložnice jako barva doplňková. 

Malba ložnice béžovou barvou -  je to neutrální barva, velmi dobře kombinuje s jinými odstíny. V ložnici navozuje pocity, klidu a pohodlí. 

Malba ložnice růžovou barvou - rozšiřuje prostor a působí svěžím dojmem. Zklidňuje emoce a zlepšuje náladu. Pěkná vypadá v kombinaci s bílou.

Malba ložnice bílou barvou – neutrální barva působící lehce, jasně a vzdušně. Bez vhodných doplňků ale neosobně. Velice vhodná do kontrastu jinými barvami.malíř pokojů PageRank Toplink - katalog odkazů Odkazy / links  2018©www.mk33.net
Malířství Brno, malování pokojů Brno, malířské práce Brno, malby Brno, malování bytů Brno, Malíři Brno, malíři pokojů Brno. úklid po malování Brno, malování, vymalovat, malíři, vnitřní malby, malby pokojů, malby bytů, malování kanceláří, malování primalex, výmalby, levné malby, vymalování bytu, moderní malování, barvy v bytě, úklid po malování, úklid Brno, barvy v bytě, malby ceník, malíři ceník, Natěračské práce Brno, natírání, lakování,natěračství Brno, nátěry dřeva, Brno, natírání dveří, nátěry oken, nátěr fasády Brno, nátěry fasád, fasády, nátěry střech, Stříkané tapety, variopaint, nástřik gota. Malby nátěry Brno, malířství a natěračství Brno, vzorník barev.