Malování obývacího pokoje | www.profimalby.cz | Brno a okolí

Malování obývacího pokoje

Obývací pokoj je jedno z nejdůležitějších místností v našem domově, kde trávíme většinu svého volného času, přijímáme návštěvy, relaxujeme, a proto chceme, aby vypadal elegantní a atraktivní. Především z tohoto důvodu se z výběru barvy pro malování obývacího pokoje stává zásadním rozhodnutím. Základní otázka často zní, jestli malovat na bílo nebo barevně. Bílá barva je sice praktická a hodí se k ní prakticky jakákoliv barva nábytku a je-li potřeba, je nejsnáze opravitelná. Na druhou stranu, doba pouze vybíleného bytu už dávno pominula.

 

malovani-obyvaciho-pokoje  malovani-obyvaciho-pokoje

Barvy významně ovlivňují atmosféru a vzhled obývacího pokoje. Důležitým faktorem při výběru barvy k malování obývacího pokoje je jak jeho velikost, poloha, vybavení a osobní představy. Barvy do obývacího pokoje by se měly tomuto přizpůsobit a podpořit příjemnou atmosféru celého pokoje. Pokud máte prostorný a velký obývací pokoj je možné ho zútulnit tmavší výraznou malbou. Jako je například vínová, cihlově červená nebo hnědá, která navozuje pohodovou atmosféru. Do malého pokoje, jsou vhodnější světlejší odstíny, kde naopak volíme decentní, světlejší odstíny hnědé až béžové nebo smetanové. Tmavší odstíny opticky obývací pokoj zmenšují, naopak světlé barvy otevírají prostor a opticky zvětšují místnost. 

Malbu obývacího pokoje bychom měli vymalovat barvami, které jsou harmonické a navozují pocit klidu a pohody. Určitě chybu neuděláte, pokud si necháte vymalovat obývací pokoj v odstínech zelené barvy, které působí svěže a mají příjemné účinky na naši psychiku. Moderní a hojně používaná je světle fialová barva (např. lila). Do obývacího pokoje se hodí i různé odstíny žluté, které dodávají energii, a zlepšuje náladu. Modrá barva je vhodnější pro malování ložnice nebo koupelny. Nejvýznamnější podíl na výběru vhodného odstínu však nese naše individualita a náš osobní vkus. Pro někoho totiž může být nejúčelnější a nejvkusnější barevná jednoduchost. Jiný dává přednost nekonvekčním a extravagantním řešením. Při výběru bychom se řídit barvami, které jsou nám přirozeně příjemné a odpovídají našemu osobnímu naturelu.

 

malovani-obyvaciho-pokoje  malovani-obyvaciho-pokoje


Máme-li, vyřešenou otázku barevného odstínu musíme si rozmyslet, zda vymalovat obývací pokoj celý barevně nebo jen některé stěny. Velmi pěkně vypadá, pokud v obývacím pokoji vymalujete barevně jen jednu nebo dvě stěny sytějším odstínem a zbytek necháte bílý.  Účinky barev vyniknou právě ve společnosti bílého kontrastu. Velmi efektní je také kombinace malby s tapetováním ve vybraných koutech. Variant na malování obývacího pokoje je mnoho, ale určitě se nedoporučuje malovat barvami i stop, zvláště pak v bytech a domech s nízkým stropem – místnost pak bude vypadat ještě nižší. Chceme-li, naopak strop opticky zvýšit je třeba ho vymalovat na bílo a vytáhnout barevnou malbu až ke stropu. Stejně jako příčné pruhy prostor rozšiřují, za to svislé zvyšují a zužují.
 

Vybrat ty nejlepší odstíny, najít vhodnou barevnou kombinaci, vymyslet dokonalé řešení pro váš obývací pokoj může být náročnou disciplínou i pro člověka s dobrou představivostí a estetickým cítěním. Zvláště pak při malování dětského pokoje. Naše malířská firma Vám ráda poradí jak vymalovat váš obývací pokoj v moderním stylu. Nabídneme komplexní služby od přípravy, návrhu realizace přes vlastní malování obývacího pokoje.

 

 

malovani-obyvaciho-pokoje  malovani-obyvaciho-pokoje
malovani-obyvaciho-pokoje  malovani-obyvaciho-pokoje

 

Malba obývacího pokoje žlutou barvou   zesvětluje, je veselá, navozuje dojem tepla a její světlé odstíny rozšiřují malé pokoje. Žlutá je barvou optimismu osvěžuje a zlepšuje náladu. 

Malba obývacího pokoje oranžovou barvou  je velmi oblíbenou barvou pro obývací pokoje. Působí vesele, optimisticky a přispívá k dobré náladě

 

Malba obývacího pokoje hnědou barvou  obývací pokoj vyladěný v barvách café latté, anebo čokolády působí velmi příjemným dojmem.  Navíc bez rizika, že se Vám okouká. 

 

Malba obývacího pokoje Červenou barvou  na červenou musíte mít povahu – obecně se hodí jen do velkých místností, kde je dostatek světla i prostoru. Citlivější jedince může rozčilovat, na druhou stranu povzbuzuje, je odvážná, inspirativní, vytváří útulné prostředí.

 

Malba obývacího pokoje modrou barvou  navozuje pocit svěžesti, čistoty a klidu. Opticky zvětšuje prostor, ale její tmavší odstíny působí studeně. Do obývacích pokojů se hodí spíš jako doplňková barva.

 

Malba obývacího pokoje zelenou  barvou  u zelené barvy vždy záleží na tom, jestli zvolíme teplý (trávová, žlutozelená) nebo studený (mátová) odstín. Je vhodná do obývacích pokojů protože působí uklidňujícím dojmem. 

 

Malba obývacího pokoje fialovou barvou - je symbolem pro reprezentativní obývací pokoje, její světlejší odstíny působí čerstvě a svěže.

 

Malba obývacího pokoje hnědou barvou  Obývací pokoj vyladěný v barvách café latté, anebo čokolády působí velmi příjemným dojmem.  Navíc bez rizika, že se Vám okouká.   

Malba obývacího pokoje bílou barvou  je základní a neutrální barva, vhodná pro každou kombinaci, která navozuje dojem čistoty a odráží nejvíce světla. Opticky zvětšuje, hodí se proto do malých pokojů a bytů.

 

 malíř pokojů PageRank Toplink - katalog odkazů Odkazy / links  2018©www.mk33.net
Malířství Brno, malování pokojů Brno, malířské práce Brno, malby Brno, malování bytů Brno, Malíři Brno, malíři pokojů Brno. úklid po malování Brno, malování, vymalovat, malíři, vnitřní malby, malby pokojů, malby bytů, malování kanceláří, malování primalex, výmalby, levné malby, vymalování bytu, moderní malování, barvy v bytě, úklid po malování, úklid Brno, barvy v bytě, malby ceník, malíři ceník, Natěračské práce Brno, natírání, lakování,natěračství Brno, nátěry dřeva, Brno, natírání dveří, nátěry oken, nátěr fasády Brno, nátěry fasád, fasády, nátěry střech, Stříkané tapety, variopaint, nástřik gota. Malby nátěry Brno, malířství a natěračství Brno, vzorník barev.