Nátěry dřeva | www.profimalby.cz | Brno a okolí

Nátěry dřeva

Na dřevěné podklady aplikujeme nejčastěji krycí (emailové) nátěry nebo lazurovací laky,

Lazurovací laky jsou určeny pro transparentní (průsvitné) finální nátěry zachovávající strukturu dřeva. Jde o nátěr, ve kterém je méně pevných látek než v běžném bezbarvém laku a je probarven pigmenty v odstínech dřeva např.(mahagon, palisandr, modřín, týk..). Lazurovací laky dělíme na tenkovrstvé a silnovrstvé - lazury na bázi alkydové pryskyřice s obsahem ředidla a vodou ředitelné akrylové lazury.

Tenkovrstvé lazury nanášíme ve 2 – 3 vrstvách. Pronikají hluboko do dřeva a nevytvářejí na povrchu výrazný film takže se neodlupují. Tyto lazury používáme u  méně stabilního dřeva, u kterého očekáváme objemové změny. Je vhodný k ošetření rozsáhlých ploch v exteriéru např. plotů, podhledů, dřevěných fasád.

Tenkovrstvé lazurovací laky: XYLADEKOR CLASSIC, ETERNAL LAZURA, LUXOL

Silnovrstvé lazury se zásadně aplikují na lazury impregnační, Tyto nátěry nanášíme zpravidla ve 2 vrstvách, mezi nátěry je nutné plochu jemně přebrousit.  Výsledný systém vykazuje vysokou odolnost i výborný vzhled po dlouhou dobu.

Silnovrstvé lazury jsou vhodné na kvalitní dřevo, například na okna, dveře, zimní zahrady, balkony apod.

Silnovrstvé lazury: SADOLIN EXTRA, XYLADEKOR OVERSOL, LAZUROL GOLD

Krycí nátěr je třeba nanést chceme-li obnovit a oživit staré nátěry, nebo je-li povrch dřeva po delší době již nevzhledný.

Krycí nátěr dřevo chrání, zlepšuje jeho vzhled a prodlužuje životnost. Tento nátěr je možno provést v jakémkoli barevném odstínu.např. vzorníku RAL nebo v míchacích  kolorovacích systémech.dle vzorníků a to v lesklé, polomatné či matné úpravě.

Krycí nátěry používáme nejčastěji syntetické, olejové, nitrocelulózové, vodou ředitelné…


Úprava dřeva mořením

Moření je napouštění dřeva roztoky barviv v bezbarvém laku, lihu nebo ve vodě. Původní odstín se změní, zvýrazní se kresba a vyrovnají rozdíly v původním zabarvení dřeva.

Lakování dřeva

Bezbarvý nátěr, který slouží ke zviditelnění krásy dřeva a zachování jeho barevného odstínu se vyrábí v lesklé, polomatné či matné úpravě. Čím je odstín nátěru světlejší, tím méně chrání dřevo proti UV záření, a snižuje tedy trvanlivost nátěru (bezbarvé lazury nejsou vhodné pro venkovní aplikace)malíř pokojů PageRank Toplink - katalog odkazů Odkazy / links  2018©www.mk33.net
Malířství Brno, malování pokojů Brno, malířské práce Brno, malby Brno, malování bytů Brno, Malíři Brno, malíři pokojů Brno. úklid po malování Brno, malování, vymalovat, malíři, vnitřní malby, malby pokojů, malby bytů, malování kanceláří, malování primalex, výmalby, levné malby, vymalování bytu, moderní malování, barvy v bytě, úklid po malování, úklid Brno, barvy v bytě, malby ceník, malíři ceník, Natěračské práce Brno, natírání, lakování,natěračství Brno, nátěry dřeva, Brno, natírání dveří, nátěry oken, nátěr fasády Brno, nátěry fasád, fasády, nátěry střech, Stříkané tapety, variopaint, nástřik gota. Malby nátěry Brno, malířství a natěračství Brno, vzorník barev.