Malba vysoké školy

08.05.2019

  V Mendlově zemědělské a lesnické univerzitě jsme prováděli malířské a natěračské práce . Jednalo se vymalování chodeb, schodiště a několika učeben. S touto zakázkou nás oslovila firma stavební firma, se kterou spolupracujeme již několik let. Prováděla zde rekonstrukci elektroinstalace a klimatizaci. Nové rozvody zasekávali do zdí a po zednickém zapravení spár přicházíme na řadu My.

Zednické zapravení drážek není vždy ideální, proto je-li potřeba, tyto místa přebrousíme a potáhneme spáry akrylátovými tmelem do roviny. Schodiště jsme vymalovali v barevné kombinaci jemně žluté s oranžovou. Na schodišti bylo několik zatečených míst které jsme zaizolovali nitrocelulózovým lakem. Chodby jsme malovali barevně vždy jedním odstínem na jednotlivé patro. Učebny pak jednoduše na bílo, zde však byla již velká vrstva starých maleb které bylo potřeba oškrábat. Země, nábytek i schodiště jsme kompletně zakryli papírem a fóliemi. Varianta se zakrytím podlah je praktická v tom že po samotném malování je relativně čisto.

Myslím že práce v Mendelově zemědělské a lesnické univerzitě byla úspěšná, svědčí o tom další zakázka zadaná přímo od vedení školy.