Nátěry fasád

Natíráme fasády na všech typech budov - rodinných, panelákových, historických apod. Provádíme nátěry fasád veškerých rozsahů na všechny možné druhy omítek. Za pomoci žebříků, lešení a montážních plošin případně horolezecké techniky.

U starších omítek zajistíme případné zednické opravy zduřelých a zvětralých částí. Je-li potřeba umyjeme fasádu tlakovou vodou.Následně zakryjeme ty části budovy, které nemají být natřeny. (okna, parapety, okapy, země...)

Nátěry fasád

Natíráme fasády na všech typech budov - rodinných, panelákových, historických apod. Provádíme nátěry fasád veškerých rozsahů na všechny možné druhy omítek. Za pomoci žebříků, lešení a montážních plošin případně horolezecké techniky. Před započetím prací zjistíme stav omítky, který musí být soudržný, zbavený mastnot a nečistot, suchý a vyzrálý. (obzvláště velký pozor je nutno dát u nových nebo opravovaných vápenocementových omítek). U starších omítek zajistíme případné zednické opravy zduřelých a zvětralých částí. Je-li potřeba umyjeme fasádu tlakovou vodou.Následně zakryjeme ty části budovy, které nemají být natřeny. (okna, parapety, okapy, země...)

Existuje několik základních typů fasádních barev se zcela odlišnými vlastnostmi.Vždy dodržujeme pokyny výrobce pro aplikaci konkrétní nátěrové hmoty. To je základní podmínka úspěšné aplikace nátěrového systému a tedy jeho dlouhé životnosti.

Při výběru vhodné fasádní barvy ale není odstín to nejdůležitější kritérium..

Akrylátové barvy přilnou k povrchu omítky na základě fyzikálních sil, nedochází u nich k reakci s podkladem. Snadno se nanášejí, nejsou příliš citlivé na kvalitu a přípravu podkladu a jsou zpracovatelné téměř jakoukoliv nanášecí technikou. Dají se kolorovat do velice široké palety odstínů a mají vysokou rovnoměrnost vybarvení, relativně nízká nasákavost umožňuje dobrou odolnost proti zašpinění. Jsou odolné i vůči působení UV záření a působení povětrnosti, nejsou však příliš vhodné pro starší objekty s problémy s vlhkostí, mastnými a zasolenými podklady. Nedoporučují se tak pro sanační omítky.

Silikátové fasádní barvy jsou značně specifické, jejich předností proti běžně používaným hmotám je jejich chemická vazba ke křemičitým zrnům obsaženým v podkladu, tím je dána i jejich vysoká životnost. Vysoká kvalita těchto nátěrů je vyvážena poměrně náročnou přípravou podkladu. Nelze použít na povrchy dříve opatřeny akrylátovými a silikonovými nátěry.

Klasické silikonové barvy se většinou na našem trhu nevyskytují z důvodu vysoké ceny, většinou se jedná o akrylátové barvy modifikované silikonem. Přidáním silikonu se zvyšuje vodoodpudivost barvy, ale snižují se mechanické vlastnosti, jako je pružnost a otěruvzdornost. Silikonové fasádní barvy z hlediska přídržnosti a mrazuvzdornosti dosahují podobných kvalit jako barvy akrylátové. Lze je aplikovat na libovolný podklad i kvalitní starý nátěr, jejich zpracování je stejně jednoduché jako u akrylátových barev. Nátěr je vhodný zejména na památkové objekty.

Ukázka nátěru fasády v Brně a okolí
Reference

1000+

Spokojených klientů

1000+

Hotových zakázek

Nezávazná poptávka

Vyplňte prosím všechny potřebné údaje . Napište prosím o jakou službu máte zájem. Ozveme co nejdříve zpět